• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yustuk.kutsuy
  • https://www.twitter.com/@YERGISI
Sizin Köşeniz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret49724
Site Haritası

Youtube için AdSense

  + AdSense

Youtube İş Ortağı Programı (Barındırma iş ortaklığı):

YouTube İş Ortağı Programı içeriklerinizden para kazanmanız, becerilerinizi ve yaratıcılığınızı geliştirmeniz, diğer iş ortaklarıyla ağ oluşturmanız ve ortak çalışmanız için size yol gösterir.

Youtube içeriklerinizden para kazanmak için Adsense başvurunuzu lütfen Youtube üzerinden yapınız. 

Not: Youtube için yapılan AdSense başvuruları aynı anda blogger için kullanılamaz. İkisinden bir tanesini seçmek durumundasınız. Her ikiside barındırma iş ortaklığı başvurusudur. Bir nevi yarı onaylı AdSense hesabı gibi düşünmenizde fayda var. 

Youtube 16 Ocak 2018'de YouTube İş Ortağı Programı için yeni uygunluk koşullarını duyurdu. Bir kanal, son 12 ayda 4.000 saatlik izlenme süresine ve 1.000 abone sayısına ulaştığında programa katılım için incelenmektedir. İçerikler özgünse ve telif hakkıyla korunan içerik barındırmıyorsa ve ayrıca içerikler politikalara uygunsa hesabı onaylanarak para kazanmaya başlıyorsunuz.
 
Bu çalışmamız kapsamında, spam yapanların, başka bir kullanıcının kimliğine bürünenlerin ve diğer kötü aktörlerin ekosistemimize zarar vermesini veya içerik üreticilerinden faydalanmasını önlemek için daha katı para kazanma gereksinimleri belirlemeye yoğunlaşırken YouTube'un mükemmel bir platform olmasını sağlayan kullanıcıları da ödüllendireceğiz denilmekterdir. 

Para kazanma kuralları ile ilgili yapılan son duyuru

21 Şubat 2018'de güncellendi: Yeni eşiği karşılıyorsanız beklemedeki başvurunuz önümüzdeki birkaç hafta içinde incelenir. Bu nedenle, bu haftalarda gelecek bir e-posta bilgilendirmesi için gözünüz gelen kutusunda olsun. Yeni eşiği karşılamıyorsanız başvurunuz, yeni uygunluk koşullarına ulaştığınızda incelenir. Para kazanma işlemleriniz devam ederken bu kritere takılmış iseniz bakiyeniz silinmez ve ilgili kriterleri karşıladığınızda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Çarpıcı içeriklerle kanalınızı zenginleştirmenizi ve en azından haftada bir ilgi çekici içerik hazırlayarak kullanıcılarla etkileşimde kalmanızı öneriyorum. Bir içeriğinizin ilgi çektiği anda (izlenmelerin yüksek olduğu) orada olun ve etkileşime geçin. Planlar yapın, duyurularla planlara uygun yayınlarınızı paylaşın. Gerektiğinde canlı yayın ile kullanıcılarla samimi bir diyalog oluşturun. Temel unsurları daha kapsamlı incelemek için içerik oluşturucu akademisini ziyaret etmeyi lütfen unutmayın.

Yusuf ERGİŞİ - Google Product Expert
 Google AdSense

Yorumlar - Yorum Yaz