• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yustuk.kutsuy
  • https://www.twitter.com/@YERGISI
Sizin Köşeniz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret49744
Site Haritası

ÖzgeçmişimKısaca..


1972 yılında Çorum İlinin Sungurlu İlçesinde dünyaya geldim. İlk, orta ve lise öğrenimimi yine aynı ilçede tamamladım. Sungurlu Ticaret Meslek Lisesi'ni 89-90 yılında bitirdikten sonra, 1993 yılından beri kişisel gelişim, teknoloji alanında eğitim ve bilişim üzerine faaliyetlerim oldu ve halen devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Yakaladığım her boş zamanı yine alanımla ilgili (Elektronik, Network, Microsoft Certificated Professional, MCSE, Firewall, Web, Donanım vs.) konularda uzmanlık için akşamları özel eğitimlerle geçirdim. Güvenlik kameraları üzerinde yaptığım çalışmalarda ise; kablolu, kablosuz (Wimax), uçan kameralar konusunda kendime özgü ciddi çalışmalar sergiledim. Hobi olarak, ferdi kayak lisanslı sporculuğun yanında uçan kamera ile ilgili model uçak ve multicopter sistemlerine otomatik pilot entegrasyonu sağlayarak havadan görüntü alan değişik sistemler üzerinde çalışmalar yaptım. Çalışmalarım, AR-GE desteğinin olmadığı şu sıralarda imkanlarımın elverdiği ölçüde  halen devam etmektedir.  M.Y.O, İşletme Fakültesi ve Güvenlik Bilimleri Fakultesi bölümlerini iyi derece ile tamamladım. Kimseyle yarış içinde olmadığım halde, yine de yarış içinde olan yarışmacı arkadaşlarıma da başarılar dilerim. Sonuç olarak; henüz hiç bir şey öğrenemedim..


Geçmişten günümüze

      Modelcilik üzerine yaptığım çalışmalarda çocukluğumuzda kağıttan yaptığımız uçaklar, daha sonra yerini Elektrik Motoru ve Nitro Yakıt kullanan uçak sistemlerine bırakmıştır. Tamamen bireysel ve dışardan herhangi bir eğitim almadan yürütmüş olduğum çalışmalarda uzun yıllar Sanal Pilot olarak Simülasyon eğitimleri aldıktan sonra gerçek hayatta bireysel Model Uçak çalışmalarım kaçınılmaz oldu.

      

      Uçan kamera sistemlerinde yapılan araştırmalar sonucunda varılan son nokta profosyonel insansız hava araçları ile dünyada ve ülkemizde boy göstermeye devam etmektedir.        Bu alanda ticari faaliyet yürüten ve proje geliştiren firma, kurum ile kuruluşların yanında bireysel uğraşlar ve hobi amaçlı bu ve benzeri uygulamalarla çok değişik projeler görmekteyiz.

      Burda yürütmüş olduğum proje ve araştırmalar tamamen eğitim amaçlı olup herhangi bir ticari amaç söz konusu değildir.