• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yustuk.kutsuy
  • https://www.twitter.com/@YERGISI
Sizin Köşeniz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret49163
Site Haritası
AdSense PIN Mektubu
Google AdSense hesabınızı oluşturduktan sonra Adres doğrulama eşiğine (yaklaşık 40TL) ulaşmanız ve PIN doğrulaması ile hesabınızı aktif etmeniz gerekiyor. PTT kanalı ile gönderilen mektup takipsiz olduğu için ulaşması biraz sancılı bir süreçten geçiyor. Size ulaşacak olan PIN mektubu örneği resimde görmüş olduğunuz gibi olup bir tür broşür içeren mektuba benzer ve  incecik bir zarfta gelmektedir. 

PIN'ler PIN mektuplarına basılır. Bunlar 11,4 x 15,2 cm boyutlarındaki beyaz kartlardır. Standart (PTT) postayla yayıncılara gönderilen PIN mektubunun ön ve arka tarafına ait resimleri aşağıda görebilirsiniz.
 PIN Mektubu Örneği
PIN mektubunun ulaşma süresi yaklaşık 4 hafta olarak değerlendirilmektedir. Kullanıcılar adreslerini girerken (mektup-posta adreleri) Posta Kodunu bir çoğu doğru yazmadığından ulaşmama sebeplerinden bir taneside maalesef bu oluyor. Her PIN mektubu ulaşmadıkça 4 hafta sonunda 2. PIN mektubu kullanıcı tarafından oluşturulup talep ediliyor ve yeni bir 4 haftalık süreç başlıyor. Son olarak 3. PIN mektubu talebiniz üzerinden 4 haftalık bir süre sonunda yine PIN mektubunuz ulaşmaz ise AdSense panelinizde reklamların durdurulacağına ilişkin bir ibare görürsünüz. 

Bu aşamada PIN sorun gidericisi  yardımı ile manuel olarak PIN onayınıza kavuşma ihtimaliniz yükseliyor. Her yolu denediniz ve hala doğrulama yapamamışsanız yine AdSense panelinizde manuel PIN doğrulaması yapabilmeniz için bir uyarı alacaksınız ve o uyarıdaki yönergeleri takip ederek resmi bir evrak göndererek manuel doğrulama yapabileceksiniz. 

Her halukarda hiç bir şekilde PIN mektubunuz size ulaşmadı ve manuel doğrulama aşamalarını tamamlayamadınız diyelim, endişelenmenize gerek yoktur Google Türkçe AdSense Forumu üzerinden bizlere ulaşıyor, durumunuzu iletiyorsunuz ve bizler ilgili birime bilgilerinizi ileterek uygunluk durumumunuza göre doğrulamanızın yapılmasında yardımcı oluyoruz. 

Politikalara Uygun bol kazançlar diliyorum. 

Yusuf ERGİŞİ Google Gold Product Expert Google Gold Product Expert
 Google AdSense
  
1218 kez okundu

Yorumlar

merhaba Burak     03/04/2018 11:35

Bilgiler ilgili birimde ve her an işleme girebilir. Çok aşırı bir yoğunluk mevcut. Kesinlikle bilgilendirileceksiniz, tekrar PIN mektubu gönderilmeyecek, hesabınızın durumuna göre adres doğrulamanız yapılarak size bilgi ileteceğiz. Yaşanan bu yoğunluktan dolayı üzgün olduğumu bilmenizi istiyorum. En kısa zamanda doğrulamanızın yapılmasını dilerim.
Yusuf ERGİŞİ

PIN Hakkında     03/04/2018 11:39

Yusuf bey size geçtiğimiz ayın son günlerinde pin kodu için gerekli bilgileri göndermiştim. Bilgileri işleme koymanız ile Pın kodumu bana göndermeniz arasında geçen süre ne kadar? Ne kadar zaman sonra reklamlarım tekrar açılacak? İyi çalışmalar
Misafir -

Değerli yorumlarınız     26/03/2018 17:12

Mustafa Bey değerli yorumlarınız çok teşekkür ederim. PIN mektubunuz ile ilgili bir problem yaşarsanız lütfen bilgilendirin. İyi dileklerimle
Yusuf ERGİŞİ

PIN kimlik kartı     26/03/2018 17:57

PIN mektubu neden gelmiyor?
Misafir -

     26/03/2018 16:20

konu ile yakından ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim şuan şahsımın her hangi bir sorunu yok :) çünkü bekleme aşamasındayım 2-4 hafta dediği için malum ülkemizde PTT kargo biraz yavaş çalışabiliyor sitenizi bulmam biraz tesadüf oldu açıkçası https://www.r10.net/google-adsense/1836856-gecersiz-tiklamadan-hesap-banlandi-acabilene-1-000-tl.html burada bir konu görüp Google Adsense forumuna yönlendirmiştim ve isminizi vermeden sizin yardımcı olabilme ihtimalinizi en azından konunun netlik kazanacağını belirtmiştim. Gerek siz gerek Fatih Bey gerçekten bizlere iyi bir kılavuz oluyorsunuz başarılarınız daim olsun
mustafa demir

     26/03/2018 16:57

Tekrar merhaba sitenize yapılan yorumlar sanırım gözükmüyor örnek görüntü şu şekilde https://prnt.sc/iwjw25 sanırım farklı bir alt yapıya geçme vaktiniz geldi :) Wordpress gibi... Henüz Google Adsense forumunda bir konu açmadım https://prnt.sc/iwjwzc şu şekilde olduğu için beklemedeyim, bir çok Türk Webmaster forumunda adsense ile ilgili sorunlar konuşuyor, mümkün olduğunca resmi foruma ve artık sitenize yönlendirme yapacağım 1. ağızdan ve Türkçe desteğe ihtiyacımız oluyor
mustafa demir

güzel bilgi     26/03/2018 15:44

sitenizi sık kullanılanlara ekledim güzel yazılar yazıyorsunuz teşekkürler bende PIN bekleyenlerdenim :)
mustafa demir